Maserati GT2 teeb debüüdi Paul Ricardi ringrajal ja jõuab 2023. aasta Fanatec GT2 Euroopa meistrivõistlustel finaalvoorus LP Racinguga juba poodiumile

Maserati GT2, kaubamärgi uus võistlusspordile pühendatud auto, mis toodi esmakordselt avalikkuse ette suursõidul 24 Hours of Spa, tegi Paul Ricardi ringrajal, 2023. aasta Fanatec GT2 Euroopa meistrivõistlustel finaalvoorus oma võistlusdebüüdi.

Maserati GT2, mida juhtisid esimesena kolmhargiga autod rajale toonud LP Racingu lipukandjad Leonardo Gorini ja Luca Pirri, paistis rallinädalalõpul kohe suurepärase sooritusega silma: reedeselt stardikohalt tõusti 1. võidusõidu tulemusena laupäeval poodiumi teisele astmele ja lõpetati ralli esikümnes, seitsmendal kohal. See debüüt elustas hetkega Maserati ralliajaloo kuulsusrikkad mälestused.

Eeloleval hooajal 2024. aastal võistleb uus 100% Modenas valmistatud rallisõiduk ametlikult kõige pilkupüüdvamatele ja võimsaimatele Grand Touring (GT) tüüpi autodele mõeldud meistrivõistlustel.

Debüüt Euroopa meistrivõistlustel on märk Maserati võidukast naasmisest GT-võislustele, kus ta 2000. aastatel võitjast MC12-ga ilma tegi, noppides nii tootjate, tiimide kui ka juhtide meistrivõistlustel endale lausa 13 tiitlit.

See ühtviisi nii fännide kui ka Itaalia kaubamärgi entusiastide unistuste auto sai endale Maserati GT2 näol väärika järglase – tegemist on võimsuse meistriteosega, mis käib oma kuulsusrikka eelkäija ja Maserati supersportauto MC20 jälgedes. Auto jagab oma vaimse sugulasega erakordset Nettuno V6 Twin Turbo mootorit, mis on tõstetud veelgi kõrgemale tasemele, et tulla toime teel ettetulevate väljakutsetega.

Seega on Maserati jõudnud veel ühe olulise verstapostini: pärast kaubamärgi uue võidusõidustrateegia väljakuulutamist 2022. aasta lõpus andis ettevõte 2023. aastal oma nime suurimatele rahvusvahelise mootorispordi kategooriatele. Maserati on taastanud silla mootorispordi mineviku, oleviku ja tuleviku vahel, kus kolmhargil on olnud alati suurte tegijate seas oma koht.

Maserati tegevjuht Davide Grasso: „GT-võistlustele naastes kirjutab Maserati selle äärmiselt põneva ja ambitsioonika mootorispordiala ajaloos uue olulise peatüki, võttes sisse koha seal, kuhu sai kunagi jäetud edukate saavutuste kustumatu jälg. Oleme nii võidusõidurajal kui ka maanteel alati väljakutseid otsinud ja realiseerinud oma soovi tuua rooli taha elamusi. Maserati GT2 on meie võti kaubamärgi tulevikku võidusõidumaailmas.“

Maserati Corse juht Giovanni Sgro: „Paremat debüüti poleks me osanudki ette kujutada. Auto tõestas, et on igati konkurentsivõimeline, ja meil on selle tulemuse üle väga hea meel. Meie jaoks on rajale naasmine nagu kojutulek. Maserati on võidusõidu valdkonnas pika ajalooga ettevõte. See on alati olnud osa meist ja oleme sellega silma paistnud. Kirg ja võistlushimu on kolmhargil veres ja see tähendab, et tegemist on sensatsiooniliste autodega, mis on pühendatud meie sarja tootmisele ja raja väljakutsetele. Nähes, kuidas Maserati GT2 seisab GT meistrivõistluste stardijoonel, tuletab meelde kaubamärgi kuulsusrikast minevikku, mis on taas kord meie ees ja liigub koos meiega uude mootorispordi ajajärku, kus meie eesmärk on jälle suurte tegijate hulka kuuluda.“

Uudised

  Registreeri

  Tavahooldus
  Mootori ja elektrisüsteemide diagnostika
  Rataste vahetus ja paigaldus
  Šassii kontroll
  Kindlustusjuhtum, kere remont
  Auto ostueelne kontroll
  Teie märkused või tööde lühikirjeldus
  Auto mudel
  Riiklik registreerimisnumber
  Soovin, et tuleksite autole järele / tooksite auto ära. Pakkumise kohta lähemalt
  Ees- ja perekonnanimi
  E-posti aadress
  Telefon

   Auto
   Ees- ja perekonnanimi
   E-posti aadress
   Telefon