Prestiižseid auhindu noppiv Maserati MC20 on superauto, mis ei jäta kedagi külmaks

Alles sügisel välja tulnud, kuid juba kogu maailma eriliste autode austajate südame vallutanud mudeliga MC20 tekitas ettevõte Maserati korraliku emotsioonide laine, sest see auto ei jäta kedagi külmaks.

MC20 loomisel on itaallased laitmatult kombineerinud inseneriteaduse ja jõulise stiili. Niisiis esitles uustulnuk end väga selgelt ambitsioonika konkurendina sportautode turul, keerates samas uue lehekülje Maserati ajaloos.

MC20 loomisel pöörati palju tähelepanu uusimatele tehnoloogiatele, mis tagavad, et peale sportliku sõiduelamuse tunneb autojuht end ka kindlalt ja mugavalt. Maserati MC20 kõige imetlusväärsem eelis on kahtlemata selle uus Nettuno mootor, milles rakendatud tehnoloogilisi lahendusi kasutatakse ka vormel 1-s.

GQ AASTA SUPER-SPORTAUTO

Legendaarse Briti ajakirja GQ korraldatud 2021. aasta auto konkursil valiti Maserati MC20 aasta super-sportautoks.

„Maseratit iseloomustab piiramatu veojõud ja MC20 väljatulek tõestab, et tootja on jälle automaailma tipu sihikule võtnud. Tehnoloogiliselt ainulaadne ja keskel asuva 630 hj mootoriga uhiuus MC20 on klassikaline, karismaatiline ja alternatiivne auto,“ ei olnud GQ kiidusõnadega kitsi.

„Meil on hea meel, et Briti ajakiri GQ väärtustab meie meeskonna tohutut tööd. See on tõeliselt ainulaadne tunnustus kogu kaubamärgile. MC20 on maailmas unikaalne, nii et astume selle mudeliga julgelt tulevikku. Oleme novaatorid, keda viivad edasi kirg ja ainulaadne disain. 106 aasta eest ühendasid just sellised väärtused vendasid Maseratisid ja need on Maserati toonud ka maailma autoeliidi sekka,“ ütleb Maserati juht Davide Grasso.

HINNATUD DISAIN

Asjaolu, et MC20 on peale Maserati legendaarse võimsuse õnnistatud ka unikaalse disainiga, sai ära märgitud prestiižsel konkursil Red Dot, kus auto pälvis tootedisaini kategoorias tiitli „Best of the Best“.

Red Dot on rahvusvaheline disainiauhind. Konkurssi korraldab 1955. aastast Saksamaal asuv Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Siin võetakse luubi alla kogu maailmas loodavate toodete esteetika, funktsionaalsus, nutikus ja uudsus.

Auhinnast rääkides lausus Maserati juht Grasso: „Meie eesmärk oli luua auto, mis püsib Maserati uue ajastu unustamatu sümbolina ka pärast paljusid aastaid. Arvan, et oleme oma eesmärgi saavutanud – uus MC20 on selle ideaalne tõestus.

Ka Maserati peadisainer Klaus Busse tunneb uhkust: „Oleme uhked selle rahvusvahelise auhinna üle, mis on parim tunnustus kogu meie meeskonnatööle selle Maserati ajaloo täiesti uue etapi loomisel.“

Ajatu disain on alati olnud Maserati autode unikaalne omadus. Seda väljendab ka Maserati MC20 – maitsekas, selge kontseptsiooniga, ilma mingite üleliigsete stiilielementideta masinas avaldub ainulaadne Itaalia iseloom.

Ülemine osa kujutab endast elegantset ja stiilset kunstiteost, alumine pool on aga keskendunud tehnoloogiale ja inseneriteadusele. See võimaldab saavutada täiusliku tasakaalu vastandite vahel, sest autos on ühendatud meisterlikkus ja inseneriteadus, mille põimivad kokku käsitöö unikaalne kvaliteet ja tootmisprotsessi ülim täpsus.

Nagu superautole kohane, on MC20-l ülespoole avanevad nn liblikatüüpi uksed, mis lisavad ilu ning võimaldavad juhil ja kaasreisijal hõlpsamini autosse istuda ja sealt väljuda. Teistest Maseratidest erineb auto selle poolest, et sellel on vertikaalsed esituled, mida võib pidada tootja tõeliseks disainirevolutsiooniks. Kaks laia, madalat horisontaalset tagalaternat lisavad veel rohkem ainulaadsust.

100% ITAALIA PÄRITOLU

On oluline märkida, et MC20 on täielikult Itaalia auto, mis on loodud Maserati innovatsioonilaboris, konstrueeritud Modena ajaloolises tehases ja disainitud Maserati stiilikeskuses Torinos.

Uus Nettuno V6-mootor arendab 630 hj, auto saavutab 100 km/h 2,9 sekundiga ja suudab sõita kuni 325 km/h. Mootori on välja töötanud ja konstrueerinud üksnes Maserati insenerid. Selles on rakendatud F1 mootorites kasutatavat spetsiifilist kütuse süütamise süsteemi.

Maserati MC20 mudeleid on juba võimalik tellida Vilniusest Maserati ametlikust esindusest, kus imelist aasta superautot saab tänavu sügisel ka oma silmaga vaadata.

Uudised

  Registreeri

  Tavahooldus
  Mootori ja elektrisüsteemide diagnostika
  Rataste vahetus ja paigaldus
  Šassii kontroll
  Kindlustusjuhtum, kere remont
  Auto ostueelne kontroll
  Teie märkused või tööde lühikirjeldus
  Auto mudel
  Riiklik registreerimisnumber
  Soovin, et tuleksite autole järele / tooksite auto ära. Pakkumise kohta lähemalt
  Ees- ja perekonnanimi
  E-posti aadress
  Telefon

   Auto
   Ees- ja perekonnanimi
   E-posti aadress
   Telefon