MASERATI – TIPPELAGANTS TIPP SANKT MORITZI JÄRVEJÄÄL

Veebruaris osales Maserati esindus teist korda Šveitsis, Engadini orus toimuval uunikumautode väljanäitusel International Concours of Elegance (ICE) St. Moritz. See veebruari viimasel nädalavahetusel toimunud üritus on kujunemas tõeliseks suursündmuseks uunikumautode austajate kalendris. Tänavune eksklusiivne ICE St. Moritz tõi kokku rahvusvahelise kõrgseltskonna koorekihi ning kõige kaunimad ja haruldasemad eksmplarid lugupeetud kollektsionääride kogudest üle maailma.

Üritusel esitletud klassikaliste uunikumautode ja uute elektrimudelite seas troonisid teiste kõrval Itaalia luksusbränd Maserati omad, kes oli ühtlasi ka üks ürituse partnereid, pälvides nii publiku kui ka žürii imetluse. Uunikummudelitest tõusis selgelt esile Maserati 420M/58 Eldorado, mida esitleti esmakordselt 1958. aastal Monza ringrajal toimunud võidusõidu 500 Miglia di Monza (tuntud ka kui The Race of Two Worlds / Trofeo dei Due Mondi) raames. See mudel osutus endiselt ületamatuks ja võttis võidu
1950.-70. aastatest pärinevate üheistmeliste vormeli-tüüpi autode kategoorias. Tänapäeval näeb seda tüüpi autosid avalikkuses haruharva ning need toovad meelde autovõidusõidu kuldaja – toona oli iga võidusõit uhke uhke paraad, mille vaatemängulisus publikut jäägitult köitis. Lisaks Eldoradole esitleti Sankt Moritzis Maserati vanematest mudelitest ka elegantset 3500 GT Touring ja teedrajavat mudelit Mistral.

Maserati ridadest kuulus ICE St. Moritz žüriisse disainijuht Klaus Busse, kes on ka uute mudelite loovjuht. Tema juhtimisel valminud mudelitest esitleti futuristliku “Mission from Mars” eridisainiga Maserati Grecale linnamaasturit, Fuoriserie keredisainiga MC20 Cielo spyder mudelit ning tuliuut GranTurismo mudelit põnevas Trofeo versioonis üheskoos Maserati esimese täiselektrilise mudeliga GranTurismo Folgore.

Kokkuvõttes osutus Sankt Moritzis teist aastat toimunud üritus taaskord erakordselt atraktiivseks, meelitades jäätunud järvele suure hulga entusiastlikke uunikumautode kollektsionääre nautima glamuurset seltskonda ja sädelevat atmosfääri ning esitlema oma kogude kaunimaid pärleid.

Uudised

  Registreeri

  Tavahooldus
  Mootori ja elektrisüsteemide diagnostika
  Rataste vahetus ja paigaldus
  Šassii kontroll
  Kindlustusjuhtum, kere remont
  Auto ostueelne kontroll
  Teie märkused või tööde lühikirjeldus
  Auto mudel
  Riiklik registreerimisnumber
  Soovin, et tuleksite autole järele / tooksite auto ära. Pakkumise kohta lähemalt
  Ees- ja perekonnanimi
  E-posti aadress
  Telefon

   Auto
   Ees- ja perekonnanimi
   E-posti aadress
   Telefon