Maserati MSG Racing saavutab Mexico City vormel-E avasõidus neljanda koha

Vormel E 10. hooaja avasõidust saab meeskond 12 punkti

Maserati MSG Racing kindlustas konkurentsivõimelise stardi maailmameistrivõistluste FIA vormel-E 10. hooajal, kus sõitja Maximilian Günther saavutas 2024. aasta Mexico City E-Prix-il neljanda koha.

Pärast paljutõotavat hooajaeelset testi Valencias 2023. aasta lõpus külastas Monacos asuv meeskond Mehhiko Autodromo Hermanos Rodriguez võidusõidurada tulemuste mõõtmise eesmärgiga.

Reedel tehtud esialgne andmete kogumine tõi kaasa laupäevase soorituse paranemise ja pärast FP2-s teise kiireima aja saavutamist viis Max oma kiiruse kvalifikatsioonis edasi, olles B-grupi liider.

Veerandfinaalis kaotas Saksamaa võidusõitja kahjuks Mitch Evansile, kuid uusmeremaalase ja tema Jaguari meeskonnakaaslase Nick Cassidy karistuse tõttu tõusis Max starditabelis kolmandaks.

Meeskonnakaaslane Jehan Daruvala sai vahepeal 17. koha, kuna 25-aastane mees alles jätkas oma teadmiste laiendamist elektrimootorispordi alal, olles ainus uustulnuk vormel-E 2024. aasta tabelis.

Duo nautis konkurentsivõimelist algust ja säilitas oma stardipositsiooni avafaasis, enne kui üheksandal ringil toimus Robin Frijnsi poolt põhjustatud õnnetus, mis võistluse katkestas.

11. ringi taasstardil hoidsid Max ja Jehan jätkuvalt kolmandat ja 17. kohta, kuid viimase Attack Mode aktiveerimise ajal kaotas Max kahjuks rajapositsiooni Cassidyle, langedes neljandaks.

Vaatamata 350 kW võimsuse maksimaalsele ärakasutamisele ja väikesele energiaeelisele, pidas Max Kiwiga sammu, kuid ei suutnud teda edestada ja jäi napilt poodiumilt maha.

Vahepeal saavutas Jehan ERT-i sõitja Dan Ticktumi hilise möödasõiduga 16. koha, lõpetades nii oma debüüdi motospordi MM-sarjas, olles kolmas India sõitja ajaloos, kes on seda teinud.

Vormel-E 10. hooaeg jätkub Saudi Araabias Diriyahis, kus nädalavahetuste Gran Prix jada algus toimub kuupäevadel 26.-27.01.2024.

Maximilian Günther, Maserati MSG Racing sõitja

“Meie jaoks oli hooaja esimene nädalavahetus väga hea, saavutasime kvalifikatsioonis kolmanda, sõidus neljanda koha ja saime väga head punktid. Ma arvan, et näitasime siin head tempot. Mehhiko oli meie jaoks eelmine aasta väga raske, nii et hooaja alustamine nii tugeva tulemusega on paljutõotav. Olen üliõnnelik kogu meeskonna üle ja igaüks tegi suurepärast tööd. Auto tundus kvalifikatsioonis imeline ja on kahju, et kaotasime teise „ründerežiimiga“ poodiumikoha, kuid andsime endast maksimumi. Olen täna neljanda kohaga väga rahul.”

Jehan Daruvala, Maserati MSG Racing sõitja

“Mul on väga hea meel, et läbisin oma esimese nädalavahetuse vormel E-s. Täna oli mu esimene kord täiuslikkes võistlustingimustes ja see oli väga positiivne kogemus. Minu peamine eesmärk oli teha puhas sõit ja jõuda finišini, et saaksin võimalikult palju õppida. Kasutades kõike, mida sel nädalavahetusel õppisin, saan oma sooritusi parandada ja Diriyahis edasi liikuda.”

Cyril Blais, Maserati MSG Racing peainsener

“See nädalavahetus on olnud väga positiivne. Tulime Mexico Citysse, olles 9. hooajast palju õppinud ja talveperioodi ajal tehtud parandustega. Meie eesmärk Maxi jaoks oli väga selge: tahtsime hooaega õige jalaga alustada ja koguda kindlaid punkte ning just seda me täna tegime. Me näitasime tugevat ja puhast võidusõitu, täiusliku teostusega ilma vigadeta. Kahju, et poodiumilt napilt maha jäime, kuid oleme saavutatud tulemusega rahul. Jehan sõitis ka täna korralikult. Kuna meil on igal nädalavahetusel väga vähe rajaaega, võib vormel-E olla uustulnuka jaoks väga keeruline ja Jehani peamine eesmärk oli saada rohkem kogemusi autoga, sõita puhast sõitu ja näha ruudulippu. Täpselt seda ta tegigi, samuti veatult. Saime oma eesmärgid kätte ja see nädalavahetus paneb meid ülejäänud hooajaks ja järgmiseks võistluseks Diriyahis suurepärasesse vormi.”

Giovanni Sgro, Maserati Corse juht

“Hea tunne on tagasi olla! 10. hooaeg algas põneva esimese võistlusega, kus Max lõpetas neljandana ja tõi meeskonnale meie selle aasta esimesed punktid. Samuti on tore näha, et Jehan ületas oma esimeses vormelisõidus E finišijoont. Sellel võistlusnädalavahetusel näitasid mõlemad sõitjad, et nad on täielikult keskendunud võistlusele juba algusest peale. Nad tegid head tööd ja nüüd keskendume Saudi Araabiale ja pingutame edasi, et jõuda poodiumile. Meil on pikk hooaeg ees ja kavatseme tempot hoida ega jäta esiväljal toimuvat lahingut maha.”

Numbrites
Maximilian Günther
Vabatreening üks // P21
Vabatreening kaks // P2
Kvalifikatsioon // P5 [1:13.505, Quar-Final Four]
Võistlus // P4
Omandatud positsioonid // -1
Kiireim ring // 1:15.209
Meistrivõistluste koht // P4 [12 punkti]

Jehan Daruvala
Vabatreening üks // P22
Vabatreening kaks // P19
Kvalifikatsioon // P17 [1:14.649, A-grupp]
Võistlus // P16
Omandatud positsioonid // +1
Kiireim ring // 1:15.639
Meistrivõistluste koht // P16 [0 punkti]

Maserati MSG Racing
Meistrivõistluste koht // P4 [12 punkti]

Uudised

  Registreeri

  Tavahooldus
  Mootori ja elektrisüsteemide diagnostika
  Rataste vahetus ja paigaldus
  Šassii kontroll
  Kindlustusjuhtum, kere remont
  Auto ostueelne kontroll
  Teie märkused või tööde lühikirjeldus
  Auto mudel
  Riiklik registreerimisnumber
  Soovin, et tuleksite autole järele / tooksite auto ära. Pakkumise kohta lähemalt
  Ees- ja perekonnanimi
  E-posti aadress
  Telefon

   Auto
   Ees- ja perekonnanimi
   E-posti aadress
   Telefon